BLOG

Çocuklar İçin Python Eğitimi

Python'u öğrenmek ister misiniz?
· Çevrimiçi kurslarımızda kendi oyunlarınızı programlarsınız.
· Herhangi bir ön bilgiye ihtiyacınız yok.
· BT uzmanlarımız size her şeyi gösterecek.
· 11 yaş ve üzeri herkes için uygundur.
Mevcut yüzlerce programlama dili arasında Python en popülerlerinden biridir. Örneğin YouTube arayüzü ve Google, NASA ve IBM'in birçok uygulama ve projesi Python ile geliştirildi. Dil, popülaritesini okunabilirliğine ve çok yönlülüğüne borçludur: onu çeşitli uygulamalar ve programlar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Öğrenmesi kolay ve sezgiseldir; programlamaya yeni başlayan en genç kişiler için bile.

Bu dil kimler için uygundur?

Python'da programlamak için karmaşık söz dizimini öğrenmek için saatler harcamanıza veya karmaşık yapı taşlarını anlamak için çok fazla zaman harcamanıza gerek yok. Python sözdiziminin anlaşılması kolaydır çünkü insan diline dayanmaktadır. Komutlar İngilizce yazılmış olduğundan kodun okunması, anlaşılması ve anlaşılması kolaydır. Python açık kaynaklı bir projedir ve sürekli geliştirilmektedir. Kapsamlı kütüphaneler sayesinde Python'da programlama hızlı ve kolaydır, dolayısıyla üretken ve etkilidir.

Python - çok yönlü ve evrensel!

Python çoğu bilgisayarda (Windows, Linux, macOS) çalışır ve onu çeşitli programlama projelerinde kullanabilirsiniz: bilgisayar oyunları, web hizmetleri ve API'ler. Python, veri analizinde, makine öğreniminde veya sunucu yapılandırmasında geniş ölçekte kullanılır.

Python herkes içindir!

Python'un tüm bu avantajları bu dilin yaygın olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Teknoloji devlerinden, orta ve küçük şirketlere, küçük yerel işletmelere kadar olur. Bir Python programcısı olarak işinizi seçebilirsiniz ve talep artmaya devam edecektir. Python programlama çok eğlenceli ve ödüllendirici olan karlı bir aktivitedir.

Öğrenciler kodlamayı nasıl öğrenebilir?

Python'da öğrencilerle programlamayı öğrenmek için çocukların okuma yazma bilmesi gerekir. İngilizce bilgisi mutlaka gerekli değildir. Çocuklarımız günlük yaşamlarının her yerinde İngilizce ile çevrilidir.
Python'un çocuklarının bazı temel programlama bilgisine sahip olması, programlamanın en önemli ilkelerinin bilinmesi ve çocukların programların veya oyunların nasıl çalıştığını bilmesi bir avantajdır. Diğer görsel diller ve ortamlarla dönem derslerimiz idealdir. Öğrencilere yönelik pek çok ücretsiz öğrenme programı vardır, örneğin: Örneğin.

Python macerasına 10 yaşında başlayın!

Python'u öğrenmek mi istiyorsunuz? Çocuklar için çok eğlenceli! Python dili ile kendi oyununuzu hızlı ve kolay bir şekilde programlayabilirsiniz. Bu, bir gencin profesyonel bir programcı gibi hissedebileceği anlamına gelir! Dili çok basit ve anlaşılır olduğundan ilk sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Kendi fikirlerini ve yaratıcı bireysel projelerini hayata geçirme fırsatı çocuklara ilham veriyor. Onları kendilerini gerçekleştirmeye, uygulamaya ve bilgilerini düzenli olarak genişletmeye motive eder. Python, oyun dünyalarını değiştirmek veya yeni öğeler oluşturmak için kullanılabilecek bir dildir. Bu unsurlar Minecraft gibi heyecan verici oyunlara dahil edilebilir.

İstanbulalgoritma.com’da çocuklara yönelik Python kursu

7 yaş ve üzeri çocuklara yönelik kurslar düzenliyoruz. Bu, ilkokul öğrencilerinin bile programlamayı öğrenebileceği anlamına gelir. Küçük çocuklar programlamanın temellerini öğrenirler. Burada dilin kendisinden ziyade oyun mekaniğini ve programlamanın özel özelliklerini anlamaya özellikle önem veriyoruz. Çocuklar Python'un farklı unsurlarını öğreniyorlar. Çocuklar bu kursa “Bilgisayar programları ve oyunları” temel dersini tamamladıktan sonra katılabilirler.
Python ve Minecraft: Tüm zamanların en iyi oyununun genç programcılarla buluştuğu yer burası. "Minecraft ile Python" dönem kursu (10 ila 12 yaş arası çocuklar için) tamamen bu basit ama profesyonel programlama diline dayanmaktadır. Çocuklar Python ve MakeCode platformunu kullanarak Minecraft dünyasını istedikleri gibi dönüştürebilirler.
Çocukların kendi elleriyle en sevdiği oyun; eğlence, neşe, heyecan ve tatmin getiriyor! Gelecekteki bağımsız projeler için teorik ve pratik bilgilerin önemli bir kısmı aktarılmaktadır.
Çocuklar “Minecraft ile Python” kursunda neler öğreniyor:
· Oyuncu pozisyonlarını seçme ve oluşturma
· Bireysel blokların yanı sıra karmaşık gövdeler ve şekiller oluşturmak için kullanılabilen komutlar
· Sohbetteki etkinlikler ve yapılar
· Oyunda karakterlerin ve nesnelerin göründüğü döngüler ve mekanizmalar
· Kapsamlı oyun programı, örneğin oyun seviyeleri, ekipmanlar, farklı yükseltme türleri
· Koşullu talimatlar ve karmaşık kursların oluşturulması
· Karmaşık oyun yapıları oluşturmaya yardımcı olan yapıcı (oyuncunun iyi reflekslere ve el becerisine sahip olmasını gerektirir)
· Yararlı Minecraft yardımcısı olan aracının kullanımı

Aşağıdaki derste oyun programlamak için kullanılan platforma giriş

İstanbulalgoritma.com’da çocuklara yönelik Python kursları neye benziyor? Kodlama Devleri ile çocuklar için Python'u öğrenmek eğlenceli, ilginç ve ilham vericidir. Çocuklar kendilerini rahat hissederler ve kendi ortamlarındadırlar. En sevdikleri oyunun karmaşıklığı ve çeşitliliği ile hayal güçleri harekete geçer.
Eğlenceyle birleştirilmiş öğrenme, bilgiyi edinmenin ve uygulamanın en etkili yoludur. En karmaşık konular bile çocuğun bakış açısından örneklerle anlatıldığında kolaylaşır.
Made on
Tilda