BLOG

Dijital Kodlama Kampının Faydaları Nelerdir?

Bir temel eğitim kampı zaman, para ve çaba yatırımı gerektirir ve bu, özellikle çalışan ebeveynler için çok fazla ekstra iş ve ek bir stres faktörü olabilir.

Sıklıkla aldığımız sorular şunlardır:

 1. Dijital kodlama kampı gerçekten gerekli bilgiyi sağlıyor mu?
 2. Dijital kodlama kampı çocuklar için çok yardımcı olur mu?
 3. Harcanan zamana değer mi?

Yukarıdaki soruların hepsine net bir “evet” cevabı verilebilir. Endişeleri tamamen anlayabiliyoruz ancak bu alandaki uzun yıllara dayanan uzmanlığımız sayesinde dijital kodlama kampının katma değerini ve olumlu etkisini biliyoruz. Çocukların çoğu, dijital kodlama kamplarımıza katılmanın kendileri için ne kadar zenginleştirici olduğunu doğrulayabilir. Yani yeni beceriler kazanacağınız harika bir dijital kodlama kampı deneyimi yaşamanız mümkün.

Yeni ve heyecan verici bir dünya açın!

İstanbul Algoritma, çocukların programlamayı kolayca ve eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış özel eğitim platformumuzdur. Yaratıcılığınızın çılgına dönmesine izin verecek, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok animasyonlu karakter ve dinamik arka plan içerir! Programlama geleceğin evrensel anahtarıdır ve çok eğlencelidir! Çocuklar, temel bilgileri öğrenerek dijital gelecekte yaşamın her alanında kendilerine fayda sağlayacak bilgileri geliştirebilirler!

 • Çocuklar programlamanın temellerini adım adım öğrenirler. Kendi geliştirdiğimiz öğrenme platformumuz, çocuğunuzun yaşına ve bilgi düzeyine bağlı olarak renkli dijital blokları, oyunları ve programlama komutlarını yazılı kodla birleştirir.

 • Çocuklar, yaratıcılığı ve bireysel düşünmeyi teşvik eden, kendi fikirlerine dayalı harika oyunlar geliştirirler.

 • Kamp sırasında çocuklar birbirlerinin üzerine inşa edilen, giderek karmaşıklaşan projeler üzerinde çalışıyorlar.

 • Çocukların bu kampı tamamlamak için herhangi bir ön bilgiye ihtiyaçları yoktur.

 • Çocuğunuz daha önce İstanbul Algoritma programlama kampına katılmadıysa bu kampı öneriyoruz.

Birinci sınıf eğitim portalımız İstanbul Algoritma ile öğrenciler sınıf arkadaşlarının projelerinden ilham alabilirler. Harika mini görevlerimiz, yüksek puanlı oyunlarımız, testlerimiz ve mücadelelerimizle oynarken öğrendiklerini uygulayabilir ve bilgilerini genişletebilirsiniz. Platform, onları dersler arasında faydalı ve eğlenceli aktivitelere katılmaya teşvik ediyor ve onları yaklaşan uluslararası ve yerel haberler ve etkinlikler hakkında bilgilendiriyor. Çocuklarınızın geleceğin dilini öğrenmesine yardımcı olun! Ücretsiz deneme dersi rezervasyonu yapın ve dijital dünyanın en harika sırlarını keşfetmelerine izin verin.

Günümüzde programlama eğitimi iki büyük sorunla karşı karşıyadır. Çocuklar için bu genellikle "küçükler için karmaşık, büyükler için sıkıcı" görsel bloklarla başlar. Diğer zorluk ise bloklardan sonra ilk olarak metin tabanlı kodlamaya bakmanın göz korkutucu etkisidir.

 • Benzersiz görsel kodlama yöntemimiz her yaş ve bilgi seviyesi için idealdir

 • Platformumuz görselden metin tabanlı kodlamaya geçişi kolay ve eğlenceli hale getiriyor

 • Tüm derslerimiz öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

 • Dersler arasında özel projeler ve eğitici-eğlence zorluklarıyla pratik yapabilirsiniz.

Dünyanın önde gelen topluluk ve eğitim platformu

İstanbul Algoritma çocukları büyüyen uluslararası topluluğumuzun bir parçasıdır. Bilginizi güvenli ve kontrollü bir ortamda kurslar arasında olmak üzere çeşitli yollarla genişletebilirsiniz.

 • Kendi oyunlarınızı paylaşın ve dünya çapındaki meslektaşlarınızın projelerinden ilham alın

 • Heyecan verici testler, görevler, yüksek puanlı oyunlar ve zorluklarla bilginizi geliştirin

 • Sürekli değişen dijital dünyada en son trendleri, güncel konuları keşfedin

 • Görevlerimize katılın ve harika ödüller kazanın

 • Özel kapalı oyun odalarımızda yakın arkadaşlarınızla oynayın

Okul tatilleri bireysel ilgi alanlarını takip etmek için mükemmeldir. Boş zamanlarında bilgisayarda yeni şeyler denemekten ve dijital konularla uğraşmaktan hoşlanan çocuklar, sıkılma şansının olmadığını bilirler. Programlamaya ilgi duyan çocuklar ve gençler, oyun tasarımı, yapay zeka, robot bilimi ve daha pek çok konuda harika atölye çalışmalarını sabırsızlıkla bekleyebilirler. Programlama kampları öğrenmeyi bol eğlenceyle birleştirir.

Programlama kamplarımız çok fazla heyecan ve çeşitlilik sunar. Çocuğunuz kurcalamayı seviyorsa, programlamaya ve bilgisayarlara ilgi duyuyorsa ve yaratıcı olmayı seviyorsa programlama kamplarımız doğru seçimdir. Programlama kamplarımıza ek olarak, benzer konularda tatil programları sunan çok sayıda bilgisayar kampı seçeneğimiz bulunmaktadır.

 • Programlama kamplarımızda çocuklar ve gençler genellikle projeler üzerinde ekipler halinde çalışırlar ve bu da ekip çalışması becerilerini güçlendirir.

 • Programlama kamplarımızda yaratıcı ve mantıksal düşünme de teşvik edilmektedir.

 • Çocuklar ve gençler çeşitli projeler üzerinde çözüm odaklı çalışmayı öğreniyorlar.

 • Programlamanın temelleri öğrenilebilir ve yeni edinilen tüm beceriler, giderek dijitalleşen dünyada büyük avantaj sağlar.

 • Programlama kamplarımızın odak noktası eğlenceli programlama ve öğrenmedir.
Made on
Tilda